Scorpion Cariere

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

  1. Cariera
  2. Consilier service
17.01.2024
Consilier service

Post disponibil: Consilier Clienți Service

Ne mărim echipa!

Principalele atribuții:

  • Consilierea clienților în toate etapele procesului de service, de la primul contact pană la predarea mașinii;
  • Programarea directă sau telefonică a clienților pentru efectuarea lucrărilor în service;
  • Deschiderea contractului de reparație și verificarea istoricului mașinii;
  • Consilierea clienților cu privire la termenele de reparație, estimarea costurilor reparațiilor;
  • Explicarea lucrărilor efectuate, consilierea cu privire la viitoarele lucrări de reparație și predarea autoturismelor reparate;
  • Promovarea ofertelor existente si consilierea clienților în scopul vânzarii serviciilor de service;
  • Asigurarea respectării standardelor de calitate și siguranță în toate activitățile desfășurate;
  • Colaborarea cu echipa tehnică pentru a găsi cele mai bune soluții pentru clienți.

Profilul candidatului ideal:

  • Studii superioare de profil tehnic (Inginerie Mecanică, Inginerie Auto, etc.);
  • Experiență relevantă în domeniul mecanicii auto;
  • Cunoștințe tehnice si operare PC;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Atenție la detalii și orientare către rezultate de calitate;
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a se adapta la cerințele în continuă schimbare ale industriei auto.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu profesionist și dinamic;
  • Pachet salarial corelat cu experiența;
  • Program fix de lucru (luni-vineri, 08:00-17:00);
  • Condiții de lucru foarte bune (posibilitatea de a lucra cu echipamente și tehnologii de ultimă generație);
  • Documentație tehnică in format digital în sprijinul realizării activității;
  • Cursuri de perfecționare si dezvoltare profesională în domeniul auto;
  • Decontarea cheltuielilor de transport si diurnă in cazul deplasarilor în interes de serviciu;

Dacă ești pasionat de domeniul Automotive, ai cunostințe tehnice, experientă si aptitudini foarte bune de comunicare, organizare si negociere si îți doresti o cariera în domeniul auto, te invităm sa ne trimiti un email cu CV-ul tău la adresa de email [email protected].